Спортивний клуб кіокушинкай карате «КАНКУ»

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ – 2017, м.РОСКІЛЬДЕ, ДАТСЬКЕ КОРОЛІВСТВО

8-9 квітня 2017 року у м.Роскільде (Данія) пройшов Чемпіонат Європи серед дорослих та юніорів у розділах куміте та ката. За результатами всеукраїнських відбіркових змагань спортсмени КАНКУ потрапили до збірної команди України. 8 вихованців нашого клубу отримали путівки на цей потужний турнір.

Чемпіонат Європи зібрав на одному татамі найкращих представників 31 країни Європейського союзу, понад 300 спортсменів. Також, присутньою була японська делегація WKO (world kiokushinkai organization) на чолі із президентом міжнародної організції шинкіокушинкай карате - Кенджі Мідорі.

8 квітня боролися дорослі у розділі «ката» та юніори у двох розділах змагань. Досить успішний день для нашої національної збірної. Два перших місця, два других та п’ять третіх місць.

Із них спортсмени КАНКУ зайняли левову частку:

В першій частині дня 8 квітня свій виступ розпочали Ступець Ігор, Король Юлія, Мутіна Наталія, Ковальчук Ярослав у розділі «ката». Перші кола змагань були вдалим для трьох із наших вихованців. Король Юлії не вдалось пройти дальше, вона поступилась спортсменці із Польщі. Ігор Ступець досить впевнено пройшов два кола змагань, за вихід в півфінал зустрівся із досвідченим спортсменом з Угорщини і за рішенням суддів перевага була віддана угорцю. Однак це перший досвід виступу Ігора у дорослому спорті, тому ми бажаємо йому і надалі так тренуватися та наступного разу підійнятися на найвищу сходинку п’єдесталу. Ковальчук Ярослав вдруге підтвердив статус найтехнічнішого спортсмена Європи у своєму віці, ставши Чемпіоном. Безапеляційно Ярослав виграв усі двобої. Вітаємо! Наталія Мутіна за три роки перерви у великому спорті повернулась на міжнародну арену і досить феєрично. Найбільша кількість учасників в ката була якраз серед жінок, тому Наталія пройшла 5 кіл змагань. У перших колах змагань нашій спортсменці довелось зустрітися із сильними супротивницями із Литви, Польщі, Іспанії. Усі судді одноголосно віддавали перемогу Наталії. Фінальна зустріч була із спортсменкою з Бельгії, неодноразовою призеркою чемпіонатів Європи. Результатом нашої вихованки стало 2 місце. В Україні до цього часу серед дорослої збірної ще ніхто не отримував 2 або 1 місця у цьому розділі. Вітаємо і бажаємо через рік опинитися на чемпіонському п’єдисталі!

Також, хочемо привітати спортсмена із Львівської обласної федерації – Олега Короля, котрий посів 3 місце у розділі ката серед чоловіків.

Друга частина – розділ «куміте». Високий результат показав Северин Палій. 4 поєдинки були однозначно за цим спорсменом. Попередньо Северину не вдавалося добратися до 1 місця, лишень призові місця. Однак цього разу він продемонстрував хорошу висококласну підготовку, тактику, силу та моральний дух чим заслужено піднявся на чемпіонське місце. У грудні місяці 2016 року Северин приймав участь у досить потужному турнірі світового рівня KWU і зміг ввійти в призи. Тому ми бажаємо подальших наполегливих тренувань чемпіону і вдалих подальших виступів у новій віковій категорїї «молодь».

Ковальчук Ярослав досить впевнено йшов у перших двох колах змагань, не залишаючи своїм спортсменам шансів, лідируючи у своїй ваговій категрії. Однак, у півфінальному двобої не зміг вчасно зібратись, поступившись спортсмену з Литви.

9 квітня виступала збірна команда серед дорослих у куміте. Тут результати не настільки втішні. Однак причин можна знайти багато. Об’єктивною причиною являється те, що дорослі спортсмени не мають можливості вийти на високий професійний рівень у зв’язку із малим фінансуванням. Це питання скоріш державне, аніж локальне. Доки країна не буде зацікавлена у розвитку спортивної сфери – доти ми будемо мати вибіркові перемоги.

Тим не менше, наш спортсмен Лемішко Богдан, блискавично провів поєдинок із грузинським дуже відомим і потужним спортсменом Андрієм Зінченко. Боротьба була запекла. У другому продовжені Богдан виконує результативну техніку і інший боєць втрачає координацію на декілька секунд. За правилами дорослих змагань судді повинні були винести рішення «вазарі». Однак, на превеликий жаль, ця техніка не зарахувалася і судді віддали свою перевагу більш відомому спортсмену при абсолютно рівному поєдинку. Українською командою була подана апеляція, відеозйомка і як наслідок - безрезультатно. Насправді, Богдан дуже яскраво виступив та показав себе як потенційно майбутній чемпіон, тож бажаємо йому подальшої наснаги у розвитку свого карате і хорошої підготовки до КВЮ у червні.

Данило Краснокуцький перший поєдинок провів досить вдало, вигравши у спортсмена із Польщі. Другий поєдинок програв, оскільки отримав технічну помилку, що не дозволило йому пройти дальше.

Богдан та Данило дебютували на цьому турнірі. Це тільки початок їхнього професійного спорту такого високого рівня. Не зупиняйтесь на досягнутому!

Вітаємо усіх наших спортсменів із успішним виступом та усю національну збірну команду України!