Спортивний клуб кіокушинкай карате «КАНКУ»

Кіокушинкай-карате для дітей: Питання та відповіді

Тренери нашого клубу отримують багато запитань від батьків юних спортсменів. Ми вирішили зібрати запитання про навчання дітей карате, які задають найчастіше, й запропонувати відповіді на них. У цих відповідях — наш 20-річний досвід тренерської роботи. Ми сподіваємось, що наші відповіді допоможуть батькам зорієнтуватися й зробити вибір.

Навіщо дитині займатися саме карате?

Якщо однією фразою - то для всебічного розвитку дитини. Ми підготували для вас статтю, де розповіли про ту користь, яку принесе Вашій дитині заняття карате. Прочитайте її, будь ласка. І не забудьте ознайомитися з відгуками батьків наших спортсменів. Це не вигадані персонажі. Ви легко можете зв'язатися з ними через зазначені акаунти в соцмережах, вони будуть раді поділитися з Вами досвідом.

З якого віку дитині краще почати займатися карате?

Дітки, котрі трохи випереджають у розвитку своїх однолітків, можуть починати заняття вже у 4-річному віці, у нас чимало таких спортсменів. Але якщо у Вашого чотирилітки не вийшло, краще прийти через рік. П'ятирічний вік вважається нормою для початку занять карате. У п'ять років уже дітки готові займатися, хоча є і в цьому випадку винятки. Якщо Ваша дитина стала таким винятком - не лякайтеся і не турбуйтеся: розвиток дитини не завжди йде рівномірно у всіх дітей, і від нас це не залежить, тут впливають генетика, біомеханіка та ін. моменти. Краще зачекати ще рік. Ну а в шість - Ви вже станете батьками Школярика, який поза всяким сумнівом зможе тренуватися.

Ви можете обіцяти хорошу фізичну форму моєму синові як результат тренувань у вас?

Звісно! Ми не просто обіцяємо — ми гарантуємо прекрасний фізичний розвиток юних спортсменів. Кіокушинкай — це силове карате, тому помітна частина тренувального часу йде на розвиток усіх груп м'язів. І це виправдано: в техніках карате задіяно всі групи м'язів. Тому, до речі, й великі вимоги до силової підготовки при атестації на пояси. Ознайомтесь із екзаменаційними вимогами, й Ви переконаєтесь, що серед тих, хто пройшов хоча б одну атестацію, слабачків нема.

Додамо, що поряд із силою ми розвиваємо й гнучкість, і координацію рухів. Карате — прекрасна система фізичного розвитку.

Я чула, що карате в сенсі самозахисту сильно поступається боксу й кікбоксингу. Це правда?

Ні, якщо ми говоримо про кіокушинкай-карате. Це силове контактне карате, яке було створене якраз для того, щоб відродити дух та могутність цього бойового мистецтва. Змушені визнати: ми самі хапаємось за голову, коли переглядаємо відео про те, що діється в деяких інших стилях. Саме ці явища й породили стереотип, про який Ви говорите.

Але ми запевняємо Вас, що спортсмен, який відзаймався два роки в нашому клубі, зможе впевнено почуватися в поєдинку з представниками інших одноборств, які займалися стільки ж або менше.

Знайомі агітують нас за кікбоксинг. А ви що скажете?

Кікбоксинг — це технологія. Кікбоксинг навчає битися, й не ставить перед собою інших завдань. Етична й естетична складові навчання кікбоксингу вкрай обмежені, а часто й взагалі відсутні. Й може так статися, що дитина почне застосовувати свої навики як спосіб вирішення багатьох проблем, і тоді її доля буде в небезпеці.

Карате ж — цілісна система виховання особистості. Після кожного тренування спортсмени повторюють Додзьо-кун — обіцяють утримуватись від насильства й не забувати чесноту скромності. На змаганнях від спортсменів вимагають підкресленої поваги до супротивника — заборонено навіть бурхливо радіти перемозі. Ставлення старших в секції до молодших та початківців налаштовують учня на благородство й стриманість.

Ось чому нашому клубу ніколи не закидають, що він загострює ситуацію в школах та на вулицях — а між тим у ньому більше ніж 1400 спортсменів!

Знаючі люди говорять, что кікбоксинг є сильнішим за карате, тому що в ньому нема нічого зайвого для бою – тільки те, що потрібно для перемоги. А в карате багато часу витрачається на вивчення ката…

У Вас є можливість сильно здивувати цих знавців: повідомте їм, що в кікбоксингу з'явились ката. Вони, правда, називаются «сольні композиції», але неважко вловити їх корені. Наберіть в пошуку Youtube кикбоксинг сольные композиции — и Вам стане ясно, що кікбоксинг з великою повагою відноситься до практик карате. І карате готове переймати корисні знахідки кікбоксингу (наприклад, low-kick). Бойові мистецтва не ворогують між собою — вони збагачують один одного.

Що потрібно для першого заняття?

Для першого заняття необхідна спортивна форма, аналогічна тій, в якій в школі ходять на уроки фізкультури. Після місяця занять спортсмени отримують право на замовлення кімоно. Згодом потрібно буде придбати засоби захисту: рукавички, протектори на гомілку, хлопчикам - пахову раковину, дівчаткам - протектор на груди.

Не забудьте прочитати статтю про те, як почати тренування в нашому клубі.

Чи можна на заняттях бути присутнім батькам учнів?

На початкових етапах точні ні, і повірте нашому досвіду, що це правильно. Пояснюємо:

Ми пробували дозволяти батькам бути присутнім на тренуваннях - в результаті вони самі йшли із залу, щоб не заважати своїм дітям займатися. Наші тренування важкі - інакше вони не мають сенсу. І у початківців спортсменів виникає спокуса показати батькам (особливо мамі!) як їм важко - щоб їх пожаліли і забрали з тренування. А самим батькам важко втриматися від порад і підказок дітям - не завжди, на жаль, розумних, і тренерам доводиться якось реагувати. Ще один нюанс – діти повинні бачити одну авторитетну особистисть – у школі це вчитель, вдома це батьки, на тренуваннях – тренер. Варто зберігати дану субординацію для досягнення кращого результату. Ось чому за 20 років нашої роботи у нас утворилася традиція: батьки чекають дітей за зачиненими дверима. А ось на змаганнях ми дуже чекаємо батьків наших спортсменів! Ось де Ви будете потрібні й корисні - підбадьорити, втішити. Саме на змаганнях Ви зможете порадіти за Ваших дітей, за їх успіхи і бойовий дух.

Чи великою є травматичність на ваших тренуваннях?

На щастя, ні. Це зумовлено й нашою організацією тренувань, в яких використовується багато захисних пристосувань, і забороною бити кулаками в обличчя на тренуваннях та змаганнях (хоча техніка таких ударів є й відпрацьовується). Наші спортсмени роками не мають серйозних травм. Ну а без несерйозних (синячок) — неможливий не тільки спорт, а й просто дитячі ігри, й навіть повсякденне життя.

Чи є ще заходи для дітей, крім тренувань, щоб вони могли подружитися й разом відпочити?

Звісно! У нас є й походи на природу, и літні табори в Карпатах та Болгарії, й оздоровчі сеанси в сауні для дітей. Матеріали нашого сайту багато розповідають про ці заходи.

Літній табір в Болгарії Дитячий відпочинок Дитячий літній відпочинок  КАНКУ 2015 року (Карпати)

А ви можете якось завірити нас, що ви... ну...

... не шарлатани? Це просто: зайдіть на сторінку списку бранч-чифів Всесвітньої Организації ШинКіокушинкай-карате (WKO). В нижній частині списку Ви знайдете Президента нашого клубу. Таке визнання з боку WKO повинне розвіяти всі Ваші сумніви: це визнання десятиліть успішної роботи й вищих спортивних досягнень. Ця честь абсолютно недоступна для шарлатанів та самозванців.

Також усі підтверджуючі документи щодо ліквідності нашого спортивного клубу (статут, свідоцтво про реєстрацію) ми можемо Вам надати.

Наскільки високим є рівень навчання в вашому клубі?

Найчесніший та наочний показник рівня навчання — це перемоги на змаганнях. І тут нам є чим пишатися: наші спортсмени постійно сходять на п'єдестали першостей України та Європи — читайте нашу стрічку новин.

Коли син матиме можливість брати участь у змаганнях?

Це дуже хороше запитання, яке вказує на один із складних пунктів у вихованні спортсмена-початківця: тренування ще незвично важкі, а нагороди у вигляді змагань та визнання ще так далекі, і немає шансів на успіхи в чемпіонатах України, бо їх рівень дуже й дуже високий. Поспішаємо запевнити, що ми цю проблему усвідомили, й для її вирішення регулярно проводимо внутрішньоклубні змагання «Перший крок». Це змагання спортсменів-початківців, на яких вони отримають свої перші нагороди, й радітимуть своїм першим перемогам.

Дайте своїм дітям відчуття радості перемог!

Життя зі спортом цікавіше!

Ос!