Спортивний клуб кіокушинкай карате «КАНКУ»

Значення назви «Кіокушинкай» та емблеми «Канку»

Назва «Кіокушинкай» в перекладі з японської означає: «пошук істини на шляху бойового мистецтва» (Кіоку — означає межу, кінцевість. Шин — означає істину або реальність, Кай — означає зв’язок, зібрання, союз).І іноді цей переклад трактують як «товариство абсолютної істини», західний варіант «надпотужне карате».

КІОКУШИНКАЙ кидає сміливий виклик межам людських можливостей. Досягнення змісту Кіокушинкай вимагає не тільки роздумів (медитації), але перш за все впертих практичних занять. Адже шлях до істини в бойовому мистецтві лежить через реальність боротьби, яка сама по собі стає формою активної медитації, що веде до просвітлення (саторі). Кіокушинкай — силовий контактний стиль, але Ояма стверджує, що «досягнення тільки фізичної сили подібно спробі створити статую Будди, не вкладаючи душу в цю працю.»

Карате виробляє відданість, хоробрість і інші якості, властиві воїнам. Але воно не змогло б проіснувати настільки довго, якби було тільки комплексом прийомів боротьби, а не чимось більшим. Його життєздатність виникає з органічного злиття технічних прийомів і Шляху, яким слідує Дух. З цієї причини Карате повинне розцінюватися не стільки як войовниче мистецтво, що використовується для поразки ворога, скільки як засіб саморозвитку у фізичному і духовному змісті. У цілому ж Карате варто розглядати як шлях і засіб самовдосконалення.

Емблема канку Головним символом школи є Канку (бере свій початок від назви ката Канку). У символічному «привітанні сонцю» розкриті руки підіймаються вгору і формують фігуру з долонь, що дозволяє «споглядати небо». Долоні, повернуті назовні, з’єднують зімкнуті чотири пальці і відведені великі пальці кожної руки — ця фігура й утворює символ. Вузькі кінці Канку — це пальці, які символізують вершину або границю. Широкі частини представлені зап’ястями і символізують силу. Центр — безмежність і глибина. Символ Канку замкнений у коло, що символізує неперервність (плинність) і рух по колу.