Спортивний клуб кіокушинкай карате «КАНКУ»

ШинКіокушинкай

У 1994 році Сосай Масутацу Ояма покинув нас. І сталося те, що часто відбувається в світі людей: учні побилися за спадок Вчителя. І ця сварка — не найкраща сторінка історії кіокушин-карате. Ми не будемо її тут переказувати: про неї краще скоріше забути.

Але доведеться визнати, що канчо Ш.Мацуї, що формально став спадкоємцем Оями, не став, і, мабуть, не міг стати тією фігурою, яка об'єднала б учнів Оями. Може, тому ІКО стала вдаватися до крутійства: реєструвати назву кіокушинкай і його символіку як торгову марку. Це обмеження стосувалося всесвітньо відомих символів:

Ієрогліфічний символ Кіокушинкай

Ієрогліфічний символ Кіокушинкай

Слово «Кіокушинкай» складається з трьох ієрогліфів:

  • кіоку (яп. 極, межа, полюс);
  • шин (яп. 真, правда, дійсність, реальність, істина);
  • кай (яп. 会, організація, суспільство, союз).

Найбільш часто зустрічається в літературі трактування символу «Кіокушинкай» - союз абсолютної істини, хоча нашому клубу ближчим є переклад «пошук істини на шляху бойового мистецтва».

Канку

Символ Канку
Символ Канку походить з ката Канку-дай. У цій ката руки піднімаються по колу, ніби окреслюючи небо, і так формується символ. Точки в Канку представляють пальці і позначають межі, або піки. Товсті секції представляють зап'ястя і позначають силу. Центр представляє нескінченність, позначаючи глибину. Символ, вписаний в коло і окреслений ним, означає плинність і круговий рух.

Кенджі Мідорі та WKO

Кенджі Мідори
Кенджі Мідори, учень Масутацу Оями і переможець П'ятого Чемпіонату Світу з Кіокушинкай-карате (1991), не забажав підкоритися Ш.Мацуї й пішов своїм шляхом. Він заснував Всесвітню організацію карате (WKO) й очолив її. Щоб обійти юридичні підступи Мацуї, він назвав свій стиль ШинКіокушинкай і доповнив символіку кіокушин-карате власною:
Ієрогліфічний символ Шинкіокушинкай
Канджі — чорний символ (японське написання) карате шинкіокушин. «Шин» - значить новий
Кокоро — емблема карате шинкіокушин, що включає символи духу, розуму й тіла.

Гімн Шинкіокушинкай-карате допоможе вам витримати труднощі навчання. Скачайте його і слухайте перед тренуваннями:

  • Японський варіант:

  • Український варіант:

В даний час сотні бранчів WKO під керівництвом Канчо Мідорі долучаються до спадщини Сосая Масутацу Оями. Одним з цих бранчів є наш клуб «Канку». Приєднуйтесь!

Осу!