Спортивний клуб кіокушинкай карате «КАНКУ»

Історія стилю кіокушинкай карате

Карате — японський термін, що складається з двох слів: “кара” (порожня) і “те” (рука). Це східне бойове мистецтво, в основі якого лежить техніка бою без зброї. Це система самозахисту, за допомогою якої можна зупинити агресію фiзично сильнiшого противника.

КИТАЙ

Першим етапом розвитку сучасного карате можна вважати прихід до Китаю з Індії 27-го патріарха ортодоксального буддизму Бодхідхарми, котрий заснував буддиську течію Дзен. Окрім філософсько-релігійного вчення Бодхідхарма приніс до Китаю індійські види боротьби, які з’явилися в результаті симбіозу індійської йоги з прийомами боротьби грецького панкратіону, який потрапив до Індії з військом Олександра Македонського.

Техніка боротьби Бодхідхарми в поєднанні з місцевими стилями створила китайське ушу. На сьогоднішній день у світі існує більше трьохсот відомих стилів ушу.

ОКІНАВА

Батьківщиною карате можна вважати о.Окінава, що входить до складу архіпелагу Рюкю, котрий розміщений між Китаєм та Японією.

Острів Окінава здавна мав стосунки з обома державами, але був суверенним. Китайські школи ушу, принесені майстрами з материка, були вдосконалені і отримали назву – «Окінава-те».

Піком розвитку Окінава-те можна вважати середину XVII століття, коли Окінаву захопили японці. В цей час було оголошено “полювання за зброєю”. Указ японського імператора звучав так: “Той, у кого буде знайдено меч, стане коротшим на голову”. Тому в цей час Окінава-те стала єдиним засобом захисту селян від свавілля японських самураїв.

ЯПОНІЯ

В кінці XIX століття, коли Окінава офіційно стала японською префектурою, окінавських юнаків почали набирати до японського війська. Лікарі призовної комісії зауважили, що юнаки, які займались Окінава-те, вигідно відрізнялися атлетичною будовою тіла та гармонійним розвитком мускулатури. В результаті рішення спеціальної комісії Міністерства освіти Японії з 1902 року Окінава-те вводилось в школах як універсальний засіб фізичного виховання.

1936 рік – Окінава-те переіменовано в Карате.

Зараз у світі існує велика кількість стилів карате, але найбільш відомими є такі класичні стилі, як: Сіто-рю, Годзю-рю, Вадо-рю та Шотокан. Перевищити за популярністю ці стилі зміг лише стиль майстра Масутатсу Оями – Кіокушинкай.