Спортивний клуб кіокушинкай карате «КАНКУ»

Карате для дівчат

Почнемо з беззаперечного факту: дівчата успішно займаються карате, в тому числі його силовими напрямками! Навіть засновник кіокушин-карате Масутацу Ояма, який спочатку негативно ставився до можливості занять карате для жінок та дівчат, радикально змінив свою думку після того, як побував на куміте, де змагалися жінки. З того часу він ніколи не заперечував, що реалізувати потенціал кіокушин-карате можуть не тільки хлопці, а й дівчата, й навіть ілюстрував жіночими фігурками в кімоно свій методичний посібник.

У нас, в клубі «Канку», ми з задоволенням переконуємося, що Вчитель Масутацу Ояма був правий. Наші дівчата часто є прикладом для хлопців. Вони бувають і сильнішими, і стараннішими за однолітків. Дівчата часто успішніші на змаганнях, відповідальніше ставляться до тренувань, та й взагалі прагнуть більших досягнень. Ми радо зустрічаємо дівчат у нашому клубі та запрошуємо займатися всіх!

Яка ж вона – дівчина, що займається карате?

Сильна, струнка та гнучка. На наших заняттях великого значення ми надаємо розвитку фізичної сили. Але чи не стане дівчинка «накачаною»? Ні. Заняття карате тренують тіло так, що м’язи не набувають аж надто рельєфного вигляду. Дівчата-каратистки не «квадратні». Навпаки, тренуванню спритності та гнучкості надається в нас таке саме велике значення, як і розвитку фізичної сили. Тренована, сильна дівчина зможе захистити себе, та й не виглядатиме м’язистою, а залишиться жіночною та стрункою.

Врівноважена та гармонійна. Карате – не тільки спорт, а й цілісна світоглядна система, яка помітно гармонізує буденне життя. Внутрішній спокій та впевненість, яким навчає карате, необхідні в житті дівчатам не менше, аніж хлопцям. Карате навчить дівчину зберігати оптимізм, добрий настрій та бадьорість серед буденних випробувань. Такі люди симпатичніші для оточуючих та часто популярні в шкільному колективі.

Вміє боротися й не опускати рук. Світоглядна складова карате тренує характер, а регулярні заняття зміцнюють тіло. Такий комплекс породжує справжніх борців. І перед хлопцями, й перед дівчатами у житті постають часом складні завдання, для вирішення яких потрібно докласти всю свою силу й наполегливість. Заняття карате чудово виховують і те, й інше. Отже, зростають шанси досягти успіху!

Гарна. Не варто думати, що карате як переважно чоловічий спорт робить жінок та дівчат чоловікоподібними. Навпаки: карате здатне розкрити весь ресурс краси та жіночності дівчини. Дівчата, які займаються карате, напрацьовують чудову фігуру та надзвичайну витривалість. Багато дівчат-каратисток своїм обличчям прикрашають сторінки бьюті-журналів, запрошуються на різноманітні фотосесії, шоу-програми тощо. Аби переконатись у цьому, варто лише зайти на сторінки соцмереж представниць «слабкої» статі та переглянути їх фотографії. Це стосується не лише українок, але й відомих іноземних спортсменок-каратек.

Успішна. Карате стає прекрасним стимулом та мотиватором у досягненні поставлених цілей. Звісно, основна еволюційна функція дівчат, а потім і жінок – стати хорошою матір’ю та прекрасною дружиною. Карате як спорт, по-перше, сприяє тому, що жінка народить здорове потомство, адже зберігається режим від поганих звичок, по-друге, прагнення жінки та дівчини гарно виглядати, а по-третє, поряд із всім вищезазначеним, постійне бажання працювати. Тому більшість жінок, що займаються карате, будують успішну кар‘єру.

Карате для дівчат враховує фізіологічні відмінності жіночої статі від чоловічої: після 10-12 років юнки змагаються тільки між собою. Таким чином карате для дівчат ми робимо максимально безпечним.

А тренуються хлопці й дівчата разом. Значить, у Вашої доньки буде хороша компанія сильних, дисциплінованих та спортивних хлопців. Буде спільне дозвілля, спільні інтереси та захоплення. Дівчинка навчиться спілкуватися та дружити з ровесниками-хлопцями, що, звісно, пригодиться їй у майбутньому.

Та, і взагалі, для занять кіокушинкай карате не існує вікових рамок. Прикладом цього є наші спортсменки, котрі вже являються мамами із досвідом, а тепер, маючи свою особисту сім’ю, стали членом ще однієї – спортивної сім’ї карате.

Андріана Чабан виконує техніку маваши гері джодан'

Каратистки клубу «Канку» Чабан Андріана і Денега Юлія на змаганнях в Тернополі. Вересень 2015. Фото Антоніни Горох.